BIZNES – WOLONTARIAT PRACOWNICZY

Jeśli jesteście firmą, która chce zmieniać świat na lepsze, zapraszamy do współpracy w realizacji programów wolontariatu pracowniczego.

Wszechstronne zasoby biznesu mogą zmienić los wielu potrzebujących, a dzięki zaangażowaniu w wolontariat wasza firma zyska autentyczność w swoich działaniach CSR. Poza tym wspólne działania wolontariackie pomogą wam zintegrować zespół i wzmacniają wizerunek firmy, jako miejsca, w którym dba się o wysoki poziom kultury organizacyjnej.

Od 2002 roku realizujemy programy wspierania rozwoju wolontariatu pracowniczego. W oparciu o naszą wiedzę, sprawdzone narzędzia i wieloletnią praktykę możemy wspólnie tworzyć programy spójne z waszą misją i strukturą.

W ciągu ostatnich 5 lat przeprowadziliśmy ponad 30 akcji wolontariatu pracowniczego, dla ponad 20 partnerów biznesowych, w których wzięło udział ponad 900 wolontariuszy. Dzięki temu wsparliśmy ponad 30 partnerów społecznych i ich beneficjentów.

W latach 2008, 2012, 2019 przeprowadziliśmy kolejne Ogólnopolskie Badania Wolontariatu Pracowniczego, które są kompleksowym materiałem badawczym na ten temat. Zachęcamy do lektury.

Współpracujemy z firmami realizującymi działania CSR i wolontariatu pracowniczego, instytucjami publicznymi i mediami opiniotwórczymi. Należymy do międzynarodowej sieci HandsOn koordynowanej przez Points of Light Foundation USA.

W ramach naszej współpracy:

 • opracujemy dla was regulamin i niezbędną dokumentację wolontariatu akcyjnego
 • przygotujemy koncepcję, dokumentację i skoordynujemy realizację konkursów grantowych
 • przeprowadzimy szkolenia i warsztaty (z wybranych obszarów) dla waszych liderów i pracowników – wolontariuszy
 • wybierzemy partnera społecznego i przygotujemy analizę jego aktualnych potrzeb
 • przygotujemy scenariusz akcji, zaplanujemy zadania i ich podział pomiędzy wolontariuszy
 • zorganizujemy i skoordynujemy akcję na miejscu
 • zapewnimy poczęstunek w czasie akcji
 • wybierzemy i zakupimy potrzebne materiały i narzędzia
 • zadbamy o ubezpieczenie wolontariuszy
 • zrobimy zdjęcia
 • zamkniemy całość sprawozdaniem

Możemy działać poprzez:

wolontariat grupowy/indywidualny wolontariat akcyjny/długoterminowywolontariat kompetencyjnyinicjatywa pracownicza
np. w hospicjum, domu dziecka, schronisku dla zwierzątnp. w formie prac ogrodowych, remontowych lub długotrwałej opieki m.in. nad parkiemwykorzystujemy siłę zasobów, naturalny potencjał zawodowy i osobisty pracowników, który może być wsparciem dla innych osóbpracownicy mogą zaproponować własny pomysł i zrealizować go otrzymując grant od pracodawcy

Każdą ofertę opracowujemy z myślą o konkretnej firmie i jej indywidualnych potrzebach.

Rozwiązania i koszty zawsze dopasowujemy do wniosków z diagnozy wstępnej tak, aby przyniosły jak największą korzyść. Wspólnie możemy wesprzeć takie miejsca, jak: domy dziecka, domy seniora, schroniska, fundacje pomagające osobom bezdomnym, bezrobotnych, przewlekle chorych i z niepełnosprawnościami.

Zgłoś się!
Anna Thieme – koordynatorka wolontariatu pracowniczego
Zapraszamy do wypełnienia
FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO

Skip to content