KOORDYNATORZY WOLONTARIATU – oferta

Dobry wolontariat: wartościowy, pożyteczny, atrakcyjny, procesjonalny i dobrze zorganizowany – to wyzwanie każdej organizacji i instytucji, która chce z wolontariuszami pracować. Wyzwanie powierzane koordynatorowi wolontariatu. Wyzwanie, w którym możemy pomóc. W ramach naszych projektów proponujemy koordynatorom korzystanie ze szkoleń dotyczących aspektów prawnych, organizacyjnych i relacyjnych współpracy z wolontariuszami; indywidualnych spotkań z ekspertem (w formie doradztwa, tworzenia dokumentów, audytu), superwizji dla koordynatorów wolontariatu, mentoringu i wizyt studyjnych, czyli możliwości popatrzenia jak to robią inni i skorzystania z doświadczenia bardziej doświadczonych. Zapraszamy też na konferencje, polecamy nasze publikacje.
W ramach naszych projektów otrzymacie porady, wskazówki, standardy, dobre praktyki i przepisy. Wypływają one z naszych doświadczeń ze współpracy z organizatorami wolontariatu w całej Polsce.

Staramy się, aby nasze działania były merytoryczne i konkretne, bo zależy nam na tym, aby koordynatorzy korzystali z nich w swojej pracy na co dzień. Mamy nadzieję, że nasze działania będą dla koordynatorów pomocnym i wartościowym przewodnikiem po różnych etapach współpracy z wolontariuszami.

WSPARCIE ORGANIZATORÓW WOLONTARIATU W WARSZAWIE

Projekt skierowany jest do wszystkich osób, które organizują wolontariat w stolicy: przedstawicieli organizacji, koordynatorów, liderów. Proponowane przez nas wsparcie odpowiada na potrzeby zarówno początkujących, jak i doświadczonych koordynatorów reprezentującym różne środowiska i organizacje oraz posiadające różne doświadczenia w zarządzaniu pracą wolontariuszy. To edukacja, wsparcie, know-how i promocja wysokich standardów. Naszą ofertę kierujemy także do lokalnych inicjatyw tj. miejsc aktywności lokalnej. Proponujemy: szkolenia, wizyty studyjne, superwizje, mentoring, poradnictwo. Rozstrzygamy konkursy Pokaż się z dobrej strony! I Koordynator Roku. Organizujemy Festiwal Wolontariatu i Dzień Koordynatora. Projekt finansowany ze środków m.st. Warszawa.

DOBRY WOLONTARIAT KROK PO KROKU – BUDOWA I ROZWÓJ WOLONTARIATU W ORGANIZACJACH POZARZĄDOWYCH

Do udziału w projekcie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych z całej Polski. Zachęcamy zarówno osoby decyzyjne, jak i koordynatorów wolontariatu lub pracowników mogących potencjalnie objąć to stanowisko. Zachęcamy do zapisywania się przez więcej niż jedną osobę z organizacji. Wspólnie nauczymy się jak krok po kroku wdrożyć dobry wolontariat w organizacji, zaplanować program, zabezpieczyć budżet, przeszkolić zespół, zrekrutować wolontariuszy i współpracować z nimi. Oferujemy: szkolenia, mentoring, doradztwo, audyt. Rozstrzygamy Konkurs na najlepszy program wolontariacki w NGO. Organizujemy Kongresy i Festiwale Wolontariatu. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy też publikację. Projekt finansowany ze środków NIW CRSO.