KOORDYNATOR WOLONTARIATU

Profesjonalne zarządzanie wolontariuszami to wyzwanie, które może stać się przygodą życia, chętnie weźmiemy w niej udział razem z wami.

Dobry wolontariat to taki, który jest wartościowy, pożyteczny, atrakcyjny, procesjonalny i dobrze zorganizowany.

Przygotowanie takiego programu wolontariatu jest dużym wyzwaniem dla każdej organizacji i instytucji. Wyzwaniem powierzanym z reguły koordynatorowi wolontariatu. Wyzwaniem, w którym możemy pomóc.

Naszą misją jest właśnie wspieranie organizatorów wolontariatu, edukacja i profesjonalizacja działań wolontariackich, tworzenie strategii i programów, pomaganie w dopasowaniu wolontariatu do potrzeb organizacji przy jednoczesnym nadążaniu za zmieniającymi się trendami.

W ramach naszych projektów proponujemy wam:

  • szkolenia dotyczące aspektów prawnych, organizacyjnych i relacyjnych współpracy z wolontariuszami
  • indywidualne spotkania z ekspertem (w formie doradztwa, tworzenia dokumentów, audytu)
  • superwizje, mentoringi i wizyty studyjne, czyli możliwości popatrzenia jak to robią inni i skorzystania z doświadczenia bardziej doświadczonych
  • konferencje
  • publikacje

W ramach naszych projektów otrzymacie porady, wskazówki, standardy, dobre praktyki i przepisy. Wypływają one z naszych doświadczeń ze współpracy z organizatorami wolontariatu w całej Polsce.

Staramy się, aby nasze działania były merytoryczne i konkretne, bo zależy nam na tym, abyście korzystali z nich w swojej pracy na co dzień. Mamy nadzieję, że nasze działania będą dla was pomocnym i wartościowym przewodnikiem po różnych etapach współpracy z wolontariuszami.

O naszych projektach przeczytacie więcej w dedykowanych zakładkach:

WSPARCIE ORGANIZATORÓW WOLONTARIATU W WARSZAWIE

DOBRY WOLONTARIAT KROK PO KROKU – BUDOWA I ROZWÓJ WOLONTARIATU W ORGANIZACJACH POZARZĄDOWYCH

Skip to content